KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch + blyerts 9344510
*
nr 934 4510
Björn Berg
(1923-2008), Sverige
Tusch + blyerts, Björn Berg (1923-2008), "Den första satelliten" & orientaliskt motiv, motivet: 18 x 18
Björn Berg, född 1923 i Unterwössen, Bayern, död 2008, svensk tecknare, målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:03:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/1 20:43:19
1
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Björn Berg
Björn Berg, född 1923 i Unterwössen, Bayern, död 2008, svensk tecknare, målare och grafiker.
Läs mer om Björn Berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn berg blyerts svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning tusch vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:06
*
Björn Berg
Björn Berg, född 1923 i Unterwössen, Bayern, död 2008, svensk tecknare, målare och grafiker.
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Björn Berg
nr 934 4510
Björn Berg
(1923-2008), Sverige
Tusch + blyerts, Björn Berg (1923-2008), "Den första satelliten" & orientaliskt motiv, motivet: 18 x 18
Björn Berg, född 1923 i Unterwössen, Bayern, död 2008, svensk tecknare, målare och grafiker.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/1 20:43:19 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Björn Berg
Björn Berg, född 1923 i Unterwössen, Bayern, död 2008, svensk tecknare, mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Björn Berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn berg blyerts svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning tusch vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:06